Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği

Emine Pura

Şubat’a İzinli Pazarlama Damgası

Şubat’a İzinli Pazarlama Damgası

Pazarlama dünyası Şubat ayında önemli buluşmalara tanıklık edecek ve bu aya “İzinli Pazarlama” damgasını vuracak.

Bu güncel başlık, mikro anlamda birer kullanıcı-müşteri olarak her birimizin tecrübe ettiği sıkıntılara dokunuyor. Bir bankadan haftada en az iki kere, bir kısmı da saat 03.00 civarında olmak üzere kredi kartı kampanyaları, bono-tahvil bilgilendirmeleri alıyorum. Müşteri hizmetlerini arayarak cep telefonuma bilgilendirme yapılmaması talebimi defalarca ilettim. Sonuç ne mi oldu? Tüm kayıtlı görüşmelere, müşteri bilgilerinde yapılan düzeltmelere rağmen üç senedir SMS almaya devam ediyorum.

DPİD olarak 2012’nin belki de en önemli konuklarından birini Türkiye’de ağırlamaya destek veriyoruz: Seth Godin. Godin, sektörümüzün en önemli kavramlarından “İzinli Pazarlama”nın yaratıcısı. 2000’li yılların başında Türkçe’ye de çevrilen “Permission Marketing” isimli kitabıyla bir anda pazarlama sektörüne farklı bir bakış açısı getiren Godin’i, Türkiye’de canlı olarak izlemenin tüm pazarlama dünyası için çok önemli olacağını düşünüyoruz. Konferansın kurgusu ise, çok özel: yaklaşık 1 saat kendi fikirlerini paylaşacak olan Godin, tam 2 saat boyunca bizlerin sorularını yanıtlayacak. 21 Şubat’ta gerçekleşecek bu büyük organizasyonda, tüm pazarlama profesyonellerini Seth’e canlı olarak tüm sorularını sormaya bekliyoruz.

“İzinli Pazarlama” kavramına inanıyor, gerek uygulamada, gerekse hukuki altyapı düzenlenirken en doğru şekilde hayata geçmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu nedenle, bu konuda hazırlığını yapmakta olduğumuz bir diğer organizasyon ise Reklamcılık Vakfı tarafından STEP Eğitimleri kapsamında düzenlenen ve bu kavramın en geniş haliyle irdeleneceği “İzinli Pazarlama” günü. 21 Şubat’ta gerçekleşecek program kapsamında İzinli Pazarlama’nın tarihçesinden başlayarak dünyada ve Türkiye’deki hukuki altyapısına, iyi ve kötü uygulama örneklerinden, kurumsal pazarlama veritabanları ile en temel ilişkisine kadar her boyutu masaya yatırılacak.

Emine Pura
DPID Yönetim Kurulu Başkanı

DİĞER BLOG YAZILARI

İç İletişim

Yeni

Kimin elemanı? Sınırlar?

Yeni

Sektörün kendini baltalayan kısır döngüsü

Yeni

Bir yıl daha bitti bir yeni yıl daha geldi

Yeni

Sıra e-ticaret Kanunu yönetmelik adımında

Yeni

Bir ödül daha almaz mısınız?

Yeni

radore

©2018 DOĞRUDAN PAZARLAMA İLETİŞİMCİLERİ DERNEĞİ BU SITEDE BULUNAN YAZI VE ÇIZIMLERIN HER HAKKI SAKLIDIR.