Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği

Alper Sesli

Güçlü bir mirası devralmak

2013 yılı doğrudan pazarlama endüstrisinin altın yıllarından birisi oldu.

- DPİD tarafından her yıl yaptırılan sektör araştırması endüstrinin büyüklüğünü bir kez daha ortaya koydu. 1,8 milyar dolarlık pazar büyüklüğü ve 115.000 kişiye istihdam imkanı… (Kaynak “DORinsight”).

- 2013 Yılı Sektörel Yapılandırma Projesi kapsamında Mesleki Yeterlilik Uyumu ve Mevzuat değişiklikleri ile akademik, hukuki ve endüstri paylaşım süreçleri çok etkin bir şekilde yürütüldü, meclisteki tüm siyasi partilerle iletişime geçildi, meclis faaliyetlerinde ve komisyon çalışmalarında akredite olmuş STK’lardan birisi durumuna gelindi.

- YEKON’daki aktif rolümüze devam ettik ve derneğin kuruluş adımlarının ve yönetsel faaliyetlerinin bütününde yer aldık.

- Ülkemizdeki en önemli 8 ödülün jürilerinde olduk. Kendi ödülümüzü 6. kez yaşama geçirdik. Çalıştaylar, konferanslar, seminerler, üniversite eğitimleri derken DPİD endüstrideki gücünü ve yerini sektörün tek STK’sı olarak perçinledi.

Başarılı 2 yılın ardından Emine Pura başkanlığındaki yönetim kurulu görevi 5. olağan seçimli genel kurulunun ardından yeni yönetim kuruluna devretti. Böylesi güçlü bir mirası devralmak ağır ve önemli bir sorumluluk. Yeni DPİD yönetiminin Anadolu’yu daha yoğun kapsayacağı projeler, ödüller, eğitim çalışmaları, devlet ilişkileri derken yoğun bir 2013-2015 faaliyet dönemi geçireceği çok aşikar.

5. Olağan Genel Kurul ardından şekillenen DPİD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Alper Sesli (Başkan), Serhat Demirel (Asbaşkan), Zuhal Gezer, Eser Hakim, Sinan Günal, Emine Pura, Yaşar Şeki.

Doğrudan pazarlamanın ülkemizde tüketiciye yönelik yapılan çalışmalardaki payı %24. Bu ciddi büyüklük karşısında reklamverenlerin, markaların, ajansların değerli katkıları ile rolümüzün gücünün daha kapsayıcı ve ulusal/uluslararası çalışmalara doğru yayılacağı bir gerçektir. 2014′te doğrudan pazarlamanın gücünü takip etmeye devam edin.

Alper Sesli

DPİD Başkanı 

DİĞER BLOG YAZILARI

İç İletişim

Yeni

Kimin elemanı? Sınırlar?

Yeni

Sektörün kendini baltalayan kısır döngüsü

Yeni

Bir yıl daha bitti bir yeni yıl daha geldi

Yeni

Sıra e-ticaret Kanunu yönetmelik adımında

Yeni

Bir ödül daha almaz mısınız?

Yeni

radore

©2018 DOĞRUDAN PAZARLAMA İLETİŞİMCİLERİ DERNEĞİ BU SITEDE BULUNAN YAZI VE ÇIZIMLERIN HER HAKKI SAKLIDIR.